Alternatif Tıp

Johrei

Johrei ruhsal arınma ışını anlamına gelmektedir. Birçok alternatif tedavi yönteminde olduğu gibi Japon asıllı bir yaklaşımdır. Johrei evrensel enerji kütlesini ruhsal yönden derin ve etkili bir şekilde bedene yönlendirerek tam arındırmayı sağlamaktadır.

İlk başta Reiki’ye benzese de kullanılan teknik ve enerji aktarımı konusundan tamamen farklılık olmaktadır. Burada işleyiş saf ateş enerjisine dayanır ve doğrudan ruhsal bedende çalışmaktadır.

Johrei İşleyişi

Bireyin ruhsal bedenine odaklanıldığında Galaksinin sahip olduğu enerjiyi veya ilahi gücün yaydığı ışığı, ruhsal bedende kirlilik yaratan negatif olgulardan arındırarak ya da yakarak giderir ve ruhsal etkiyi arttırmaktadır,  böylece ruhsal, zihinsel ve fiziksel bedenlerde tepkimelere yol açmaktadır. Uygulanan işlem vasıtasıyla ruh enerji dolar ve ilahi doğa kendisini daha fazla açığa çıkarır, bireyin en ince ruhsal niteliklerinin ön plana çıkmasını sağlar.

Zihin doğru şekilde odaklanır, sorunlardan kurtulur. Her şeyin gerçek anlamda sahip olduğu güzelliği algılama ve onaylama, minnet duyguları ile birikmeye başlar. Johrei enerjisi almanın standart ve aynı şekilde uygulanan bir işlemi vardır. Şifa arayan kişi ile karşılıklı oturmak ve bedenin ön tarafından sağ elle 3. göz olarak nitelendirilen ve tepe noktasına enerji yollama mantığına dayanmaktadır. 20 dakika civarı sürmektedir.

Alın Hipofiz Bezinin bulunduğu noktadır. Bu bez, tüm endokrin bezi sisteminin yönetim bezi olarak kabul edilmektedir. Endokrin bezleri bedendeki zaruri biyolojik işlemlerin birçoğunu tek başına düzenlemektedir. Bu nedenle, bu noktaya Johrei enerjisini yönlendirerek tüm bedenin etkilenmesi sağlanmaktadır. Johrei işleyişi bu şekildedir.

Tepkiniz ne?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir