Bel Korsesi

0
1709

Korse Nedir?

Kadınlar için bölgesel aşırılık meselesi olarak bilinen korse, başta karınca gibi, vücudun yoğunlaşmasına izin veren çamaşırın genel adıdır. Kıyafetlerin üzerine bakmazlar, kolayca seçilen imleçler, bayanlara dikkatli ve şık görünmeleri gereken günlerde yardımcı olur. Onarıcı korselere ek olarak, birçok yerde zayıflığı etkileyen korse çeşitleri bulmak mümkündür. Corsairs, günlük aktiviteler sonucunda ortaya çıkan terleme zafiyetini herhangi bir çaba harcamadan sağlamakta, birçok yerde satılmaktadır.

 

Bel Korsesi?

 Korse denilince, akıllarınıza birkaç vücut incelme ve vücudun iyileşmesine izin veren parçalar akla gelmektedir. Aslında, korse bundan çok daha önemli kullanımlara sahiptir. Zayıf görünmesini isteyen bayanlar tarafından genellikle tercih edilen korse, göbek düğmesi terapisi gibi alanlarda da tercih edilir. Korse kullanımının yararları ve zararları hakkında bilgi almak için yazdıklarımı kontrol edebilirsiniz.

 Korsenin gizli kalması için aşırı derece giydiğiniz kıyafetleri gizleyenlere yardımcı olan korse, pek çok kadının özel günlerde ve gündelik hayattaki kurtarıcısıdır. Aşırılıkların anında kapatılmasına ve uzun boylu korse kullanımına bağlı olarak çeşitli beden boyutlarına izin verilirken, bu konuda yapılan birçok araştırmanın sonuçlarından biridir. Yalnızca at nalı zayıflatıcı etkisi değil, aynı zamanda terleme ve yağların kumaş ve vücuda yapışması nedeniyle kaybolması da söz konusudur.

Özellikle özel günlerde, tek parça halinde giyilen elbiseler vücudun aşırılıklarının net bir şekilde görülmesine izin verir. Bu, kadınların kendilerini kötü hissetmelerinin nedenlerinden biridir. Bu nedenle, kilo kaybı amaçla değil, daha uygun görünmesi için korse giyerek elde edilemez.

 

Korse Nasıl Kullanılır ?

Korse kullanmadan önce vücut yapınıza uygun bir korse sağlamanız gerekir. Dolayısıyla, karnınızı sıkmak istiyorsanız, ortasına kadar bir korse giymelisiniz. Veya dar bir elbise ile inceltmek için bel küçültücü bir kemer seçmelisiniz. Burada en önemli ayrıntı, vücudunuzdan 2 inçten fazla olmayan bir korse kullanmanızdır. Sizden çok daha küçük bir korse giyerseniz, nefes alabilirsiniz ve hareket etmede güçlük çekebilirsiniz. Bilmeniz gereken bir diğer önemli konu, korse kullanım süresi. Asla bütün gün bir korse ile geçirmeyin. Günün sonunda, 8 saate kadar kullandığınız korse kaldırılmalı ve vücudunuzu rahatlatmanız gerekiyor.

 

Korse Takmanın Faydaları Nelerdir?

Bir korse giymekten faydalanabilmek için, amacına uygun olarak kullanmak ve kaliteli korse seçmek için özen göstermek gerekir. Korseleri kullanmaya alışık olanlar için harika bir rahatlık, ilk giydiğinizde kendinizi her zaman rahatsız hissettiren bir kıyafet gibi geliyor. Bölgesel artıklarını etkin bir şekilde kapatmak isteyenler için ideal yöntemlerden biri de bir korse giymektir. Zayıflamaya yardımcı olan ve atletin korsesi olarak bilinen korseler, daha sportif ve görünüş bakımından daha incelikli hale getirir.

Birçok kişi korseleri yalnız başına kullanmaya karar verirse de, sağlığa önem veren bir mesele olarak korseleri kullanmadan önce doktora danışılmalıdır. Atların kullanım alanları olarak yalnızca zayıflık ve sığdırma kullanıldığı bilinmesine rağmen; Bel ağrısı, bel kayması gibi hastalıkların tedavisinde doktorlar korse kullanımını da öneriyorlar. Bu korse türleri ayrıca erkekler tarafından da kullanılabilir. Vücudunu sabit tutan ve ani hareketlerden koruyan korseler sayesinde bitkisel ağrı daha az hissedilir.

 

Korsenin Faydaları Olduğu Gibi Zararları Nelerdir?

Vücudu çevreleyen hareketi kısıtlayan tuzaklar, uzun süreli kullanım için uygun değildir. Ayrıca, korse kumaşının cildin nefes almasına izin vermesi, korsan faydalarından bahsetmek için gerekli özelliklerden biridir. Domuzun terleme kabiliyeti, günlük yaşamda sürekli terlemeyi, terle soğumak için hızla hasta olmak için kolaylaştıracaktır. Bu nedenle, korse yüksek kaliteli kumaştan yapılmalı ve mümkünse korse formu özelleştirilmelidir. Bunun yanında, vücuda ısıran korseler, nefes almada zorluk, karın sıkıntısı gibi problemleri beraberinde getiriyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here